Denník N

Rusko sa prestalo báť ľadu a vezie ropu do Číny severnou cestou. Obchádza sankcie a Arktíde hrozí katastrofa

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

Cieľom bolo nielen stabilizovať svetové trhy energií, ale hlavne zásadne znížiť ruské príjmy z exportu ropy a sťažiť Moskve financovanie vojny proti Ukrajine.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Ešte nikdy sa tanker plný čierneho zlata nepokúsil preplávať Severný ľadový oceán bez toho, aby bol pripravený na stret s ľadovou kryhou, vybavený výstuhami, silným plášťom a skúsenou posádkou.

Až teraz. Poslali ho tam Rusi. A to bol len začiatok.

Prvé dva tankery s ruským tovarom na palube, no bez výstuží, ktoré chránia plavidlo pri strete s ľadovou kryhou, sa tento mesiac vydali na cestu cez Severný ľadový oceán. Je to po prvýkrát, čo lode, ktoré nespadajú do potrebnej triedy ľadoborcov, prevážajú ropu severnou cestou – tankery Leonid Loza a NS Bravo majú príliš tenký plášť na to, aby prežili bez úhony prípadné stretnutia s ľadom.

Ruská agentúra Rosatom však usúdila, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ceny energií

Doprava

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie