Denník N

V noci tu často vybuchovala pyrotechnika a nikto ho nezastavil, hovoria susedia po útoku strelca v Dúbravke

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Obyvatelia Dúbravky hovoria, že útočník im dlho znepríjemňoval život. Polícia pri jeho útoku zasiahla veľmi rýchlo. Policajný prezident aj mestská polícia tvrdia, že pri sťažnostiach sa snažili situáciu riešiť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Medzi obchodným domom Saratov a bytovým domom na okraji Bratislavy v Dúbravke sú natiahnuté policajné pásky. Vnútri sú desiatky ľudí, policajti v uniformách, v civilnom oblečení aj pracovníci v bielych kombinézach, ktorí fotia, zaisťujú dôkazy a merajú miesto činu špecializovanými nástrojmi.

Sklo na jednom okne bytu na druhom poschodí je úplne vybité, v neďalekom strome sú zakliesnené žalúzie, ako keby ich tam vymrštil výbuch. Policajti z bytu postupne vynášajú veci, ukladajú pred vchod a fotia ich.

V tomto byte žil spolu so svojimi rodičmi tridsaťdvaročný muž, ktorý v noci zo stredy na štvrtok postrelil troch ľudí. Jeden zo zasahujúcich policajtov ho zastrelil, ešte predtým však páchateľ jedného z policajtov zranil.

Polícia v noci zasiahla mimoriadne rýchlo. Policajný prezident Štefan Hamran hovorí, že medzi oznámením útoku a tým, ako policajti zabili páchateľa, prešlo menej ako 20 minút.

Hlásenie prišlo vo štvrtok o 0:52 h, už vtedy na mieste bola policajná hliadka, ktorá počula výbuch a mierila k schodisku bytového domu. Druhá hliadka dorazila o 0:59 h a o 1:06 bol strelec mŕtvy. Muž však strieľal z okna a postrelil troch ľudí, pri zásahu zranil aj policajta.

Policajt, ktorý zabil páchateľa, podľa Hamrana pracuje na obvodnom oddelení len dva a pol mesiaca – použil šesť výstrelov.

Bytovka, v ktorej žil páchateľ. Odfotené z OD Saratov. Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Susedia: Takmer denne sme počúvali výbuchy pyrotechniky

Okolo miesta činu sa ráno zhromaždili ľudia z okolia, rozprávali o rušnej noci, ktorú zažili, a aj o tom, čo sa tu dialo v predchádzajúcich týždňoch.

Viacerí sa okolo jednej hodiny nadránom zobudili na hlasný výbuch.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Streľba v Dúbravke

Slovensko

Teraz najčítanejšie