Denník N

Newsfilter: Stále ide o to, či neliberálnej demokracii či korupcii zatvoríme alebo otvoríme dvere

1. Všetky voľby sú osudové. 2. Jankovská ani Gašparovič na súd neprišli. 3. Útočník v Dúbravke zranil štyroch ľudí, polícia ho zneškodnila.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Všetky voľby sú osudové

Kedysi začiatkom deväťdesiatych rokov sa autor stretol s predstavou, že onedlho už bude vlastne jedno, koho si zvolíme, že strany sa budú vo vláde príkladne striedať a nakoniec možno ani nebudeme vedieť, ako sa volá premiér. O dva dni nás čakajú už jedenáste slobodné voľby, no opäť raz ich množstvo ľudí považuje za osudové. Strany pri moci sa nepochybne riadne zmenia, no rozhodne nebude jedno, ktorá z nich bude viesť vládu.

Optimistická nálada.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie