Denník N

Jeden infarkt na ihrisku prekonal, k druhému mal blízko. Blinda požiadal o radu aj Eriksen, ktorý skolaboval na Eure

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Holandský obranca Daley Blind má už 33 rokov a vo svojej kariére stihol odohrať vyše päťsto profesionálnych zápasov, pričom ďalších sto duelov si pripísal v drese holandskej reprezentácie. Blind si zahral za Ajax Amsterdam, Manchester United, Bayern Mníchov či najnovšie aj za španielsku Gironu.

Počas svojej kariéry však musel prekonať hneď niekoľko ťažkých prekážok vrátane problémov so srdcom. Prvýkrát odpadol v drese Ajaxu Amsterdam počas zápasu Ligy majstrov s Valenciou ešte v roku 2019.

„Keď sa to stalo, mal som pocit ako na odpadnutie. Niečo podobné, ako keď sa príliš rýchlo postavíte. Po niekoľkých minútach som sa však opäť cítil dobre a pokračoval som v hre. Po zápase mal však tímový lekár pochybnosti a poslal ma do nemocnice,“ spomína si Blind spätne na celú situáciu v rozhovore pre The Athletic.

Holandský obranca zostal v nemocnici desať dní. Lekári mu následne oznámili, že prekonal zástavu srdca. Blind si uvedomoval vážnosť celej situácie, no jeho hlavnou prioritou stále zostával návrat späť na futbalové trávniky.

„Svojej manželke a rodine som povedal, že ak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie