Denník N

Robert Kaliňák je späť a plný energie, v Hlase má veľa dobrých známych

Robert Kaliňák v centrále Smeru počas volebnej noci. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Kaliňák v centrále Smeru počas volebnej noci. Foto N – Tomáš Benedikovič

Od Pellegriniho závisí, či Fico bude premiérom. Predseda Smeru hovorí, že chce pokoj v spoločnosti, migrantom hrozí silou

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Slovensko zažilo po siedmich rokoch nielen jasné víťazstvo Roberta Fica vo voľbách, ale volebný víkend ukázal aj to, že sa do politického života vracia naplno bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. V Smere má opäť silnú pozíciu a politický dôchodok, na ktorý sa sám vyslal, je už minulosťou.

V sobotných voľbách sa prekrúžkoval zo siedmeho miesta na kandidátke hneď za volebného lídra Fica. Z politiky sa trojnásobný minister vnútra stiahol po vražde Jána Kuciaka na jar 2018.

Vo voľbách v roku 2020 nekandidoval a nebol už ani podpredsedom Smeru, ktorým formálne nie je ani dnes (jeho synovec Erik je podpredsedom, on je momentálne „len“ členom predsedníctva strany). Posledný rok však už bolo zrejmé, že bez politiky Robert Kaliňák nevie žiť.

Nočné vyhlásenie predstaviteľov Smeru bez Fica viedol Robert Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Úspešne sa prekrúžkoval

Fico získal od voličov 531 528 krúžkov, druhý Robert Kaliňák dostal 263 045 preferenčných hlasov. Tretí skončil Ľuboš Blaha s vyše 220-tisíc krúžkami. Na porovnanie lídra Hlasu Pellegriniho krúžkovalo necelých 338-tisíc ľudí.

Počas volebnej noci vystupoval Kaliňák ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

KDH

Robert Fico

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie