Denník N

Orbánove médiá v Maďarsku propagovali Fica ešte aj počas volebného moratória

Robert Fico pred debatou v TV Joj. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico pred debatou v TV Joj. Foto N – Tomáš Benedikovič

Verejnoprávna televízia v Maďarsku pripravila s Robertom Ficom exkluzívny rozhovor, ktorý odvysielala počas volebného moratória. Fico v rozhovore vystupoval ako najbližší politický priateľ Viktora Orbána.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

O predsedu Smeru Roberta Fica sa maďarské provládne médiá roky nezaujímali – v roku 2023 však maďarská štátna spravodajská televízia M1 zverejnila už dva exkluzívne rozhovory. Prvý rozhovor vysielali vo februári, druhý načasovali na volebné moratórium na Slovensku, na štvrtok večer.

Nejde o porušenie volebného moratória, keďže rozhovor vysielali v Maďarsku – to však nič nemení na tom, že mohol ovplyvniť rozhodovanie voličov na Slovensku. Podľa prieskumov agentúr Adapt Institute, Political Capital a AKO sleduje 13,3 percenta Maďarov žijúcich na Slovensku spravodajstvo na kanáli M1.

Fico dostal počas kampane v tejto štátnej televízii priestor ako jediný predseda z preferenčne najsilnejších strán. Vo verejnoprávnych aj v komerčných médiách blízkych maďarskej vláde dostali ešte veľký priestor politici Aliancie zastupujúcej maďarské strany na Slovensku.

Veľký súzvuk s Orbánom

Fico na začiatku desaťminútového rozhovoru na M1 hneď vyhlásil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Médiá

Robert Fico

Smer

Viktor Orbán

Voľby 2023

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie