Denník N

Exit poll Focusu: Voľby by vyhralo PS, má šancu vládnuť. SNS mimo parlamentu

Podľa odhadu Focusu pre Markízu vedie Progresívne Slovensko pred druhým Smerom len tesne, o necelé dva percentuálne body.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Parlamentné voľby vyhrá Progresívne Slovensko (PS) tesne pred Smerom, odhaduje exit poll agentúry Focus pre televíziu Markíza. PS volilo 23,5 percenta voličov, Smer 21,9 percenta ľudí. Na treťom mieste s odstupom nasleduje strana Hlas s podporou 12,2 percenta voličov.

Podľa odhadu agentúry Focus bude v parlamente sedem strán. Na štvrtom mieste skončila koalícia OĽaNO, Kresťanskej únie a strany Za ľudí so ziskom 8 percent voličov. Pre trojkoalíciu ako pre jediný kandidujúci subjekt platí 7-percentné kvórum na vstup do parlamentu.

Nasleduje SaS so ziskom vyše 6 percent hlasov, Republika so 6-percentným ziskom a KDH, ktoré volilo 5,3 percenta voličov.

Do parlamentu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

KDH

OĽaNO

Progresívne Slovensko

Republika

SaS

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie