Denník N

Ľudia z regiónov úplne odsúdili PS za ich program, hovorí Janckulík z KDH

Igor Janckulík. Foto - TASR
Igor Janckulík. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Pri predbežne spočítaných výsledkoch majú členovia KDH nádej, že sa strana po ôsmich rokoch dostane do parlamentu. KDH bude pre víťaza volieb – ktokoľvek ním bude – žiadaným partnerom do koalície.

Podpredseda KDH Igor Janckulík tvrdí, že ho mrzí, že najväčšiu dôveru medzi ľuďmi získali práve strany Smer a PS. Vraví, že ľudí z regiónov Progresívne Slovensko svojím programom nahnevalo a dá sa aj povedať, že pre nich mohol byť Smer menšie zlo.

KDH bude mať 14. októbra zasadnutie rady KDH – je to vyše 120-členný orgán, v ktorom sú aj zástupcovia regiónov. Rada KDH má konečné slovo pri tom, s kým pôjde KDH do vlády.

KDH má zatiaľ v prieskumoch nad 6 percent. Vidíte stranu v parlamente?

Kým nie je spočítaných 100 percent, tak nie je spočítané nič. Ale doterajšie výsledky nasvedčujú tomu, že by sme mohli 5 percent prekonať. Myslím, že by sme si už po ôsmich rokoch zaslúžili dostať sa do parlamentu. Najmä po tej veľmi dobrej kampani, ktorú sme mali, a s programom, ktorý odborníci vyhodnocovali ako jeden z najlepších. Myslím, že by bolo dobré, keby sa KDH dostalo do parlamentu a robilo rovnováhu. Podľa výsledkov, ktoré sa ukazujú, nebude ľahké zložiť vládu.

Koho by ste preferovali ako víťaza volieb? PS alebo Smer?

Viete čo? Ani jedného, ani druhého. Mrzí ma, že to ľudia takto vyhodnotili.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie