Denník N

Jana Bittó Cigániková: Neviem pochopiť, že ľudia nedajú hlas strane, ktorá sa postavila tyranovi

Foto - tasr
Foto – tasr

V SaS čakajú, či sa dostanú do parlamentu. Výsledky sú tesné, bude sa zrejme čakať, kým sa zráta väčšina hlasov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Ako hodnotíte doterajšie výsledky, podľa ktorých sa zrejme tesne dostanete do parlamentu?

Mám zmiešané pocity. Cítim sklamanie, ale očakávané. Nemáme to hneď nad päť a nemáme to úplne jednoduché. Ja na rozdiel od kolegov si nie som úplne istá, či to bude také jednoduché. Po exit polle bola veľká radosť, že PS malo poraziť Smer. PS je náš najbližší partner, ale aj najväčší súper. Ale keď bol exit poll, všetci vybuchli a tešili sa.

Vlastne viac ako pri 6 percentách, ktoré vyšli vám.

Jasné. Šesť percent je pre nás sklamanie, tam sme veľmi neťapkali. Ale pri PS to dávalo nádej na nejakú lepšiu budúcnosť. Teraz to vyzerá, ako to vyzerá, čo je sklamanie. A k tomu čísla pre OĽaNO a Matoviča. Keďže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie