Denník N

Sme rodina pohorela, Kollára to však ako predsedu zrejme neohrozí. Krajniak ani Pčolinský nechcú, aby odstúpil

Boris Kollár vo volebnom štábe. Foto - TASR
Boris Kollár vo volebnom štábe. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sme rodina sa za štyri roky prepadla z tretej najväčšej parlamentnej strany na hnutie, ktoré podľa predbežných výsledkov nedosiahlo tri percentá potrebné na získanie štátneho príspevku.

Štandardné politické subjekty by pri podobnom sklamaní vymenili vedenie, Borisovi Kollárovi však priamo vo volebnom štábe vyjadrili podporu Peter Pčolinský aj Milan Krajniak.

Keď sa koalícia Progresívne Slovensko/Spolu v roku 2020 tesne nedostala do parlamentu, predseda PS Michal Truban bezodkladne odstúpil a na nasledujúcom sneme sa o post predsedu neuchádzal. Predseda Spolu Miroslav Beblavý opustil politiku úplne.

Sme rodina však je a vždy bolo hnutím Borisa Kollára. V roku 2020 dosiahlo dobrý volebný výsledok najmä vďaka jeho menu a zdá sa, že z rovnakého dôvodu teraz pohorelo.

Osobnú zodpovednosť neplánuje vyvodiť ani podpredseda Pčolinský, ktorý je podľa vlastných slov jedným z troch ľudí, ktorí stáli pri zrode strany. Ďalšími dvomi sú Boris Kollár a exminister práce Milan Krajniak. „Sme rodina považujem za svoje dieťa,“ povedal Pčolinský novinárom s tým, že na svojom poste plánuje ostať.

Dôvody? Boli sme príliš milí, ale najmä antikampaň

Hlavnú príčinu zlého výsledku vidia všetci traja „otcovia“ hnutia jednoznačne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Milan Krajniak

Sme rodina

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie