Denník N

Nie je to koniec sveta. Fico vyhral, ale nepatrí mu to tu

Robert Fico počas bujarej oslavy víťazstva. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico počas bujarej oslavy víťazstva. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Robert Fico vyhral voľby a už to nepustí. Demokratické Slovensko prehralo.

Toľko k debate, že nie je dôležité, kto bude vo voľbách prvý. Toľko k zodpovednosti demokratických politikov, ktorí považovali svoje vlastné projekty za dôležitejšie ako porážku Fica.

Na analyzovanie, kto za to môže, bude ešte čas. Teraz sa skúsme sústrediť na odkaz volieb.

1. Fico vyhral a po 12 rokoch kriminálneho vládnutia a takmer 200 podozrivých ľuďoch z jeho okolia dokázal presvedčiť najviac voličov, že jeho vízia Slovenska je lepšia ako čokoľvek iné.

2. Nebude mať ústavnú väčšinu. Nebude sa tak môcť úplne zabetónovať pri moci. Ale celkom iste otočí kormidlo smerom od civilizácie a slobody. Aj s obyčajnou väčšinou vie zmeniť slovenskú pomoc Ukrajine, súzvuk s európskymi a americkými spojencami. Stačí sa pozrieť na fotografiu, kde oslavujú víťazstvo. To nie sú decentné prejavy radosti, ktoré by ste mohli vidieť po voľbách v niektorej z európskych metropol, to sú tváre dobyvateľov, ktorí kričia, že im to tu odteraz patrí.

3. Aj s obyčajnou väčšinou bude okamžite meniť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

KDH

OĽaNO

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Sme rodina

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie