Denník N

Fico posledné dni ovládol Facebook, zrejme zlákal aj časť voličov Republiky

Milan Uhrík a Robert Fico vystupovali istý čas ako spojenci, napokon však zrejme Smer pomohol Republike von z parlamentu. Foto - Smer
Milan Uhrík a Robert Fico vystupovali istý čas ako spojenci, napokon však zrejme Smer pomohol Republike von z parlamentu. Foto – Smer

Milan Uhrík nemá dar reči, upozorňoval už pred dvoma rokmi aktivista, ktorý intenzívne sledoval kotlebovcov. Ani výkony v televíznych debatách mu zrejme nepomohli.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Kandidáti Republiky patrili mesiace medzi najvplyvnejších politikov na sociálnych sieťach. Milan Uhrík, Milan Mazurek, ale napríklad aj šíriteľ Putinových prejavov Tomáš Špaček sa umiestňovali na popredných miestach v počte interakcií (lajkov, zdieľaní a komentárov).

Napokon sa proti nim obrátila okrem iných vecí aj ich hlavná zbraň: Facebook.

Predseda Smeru už v prvom polroku 2023 preskočil v počte interakcií Uhríka, ktorý bol dovtedy na prvom mieste. A obzvlášť v posledných dňoch sa Ficovmu tímu podarilo vyprodukovať niekoľko virálnych, antisystémovo ladených videí, ktoré mohli osloviť aj viacerých nie úplne pevne rozhodnutých voličov Republiky.

V týchto videách totiž Smer udrel presne na témy, z ktorých dlhodobo ťažila Republika: išlo napríklad o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Milan Uhrík

Republika

Robert Fico

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie