Denník N

Kto sú hlavní porazení vo voľbách: Republika poriadok v štáte neurobí, do parlamentu sa nedostal ani Naď či Gyimesi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Po sobotných voľbách končia v parlamente viaceré známe tváre. Cez päťpercentnú hranicu sa nedostali strany, v ktorých sú bývalí ministri, premiéri aj iní výrazní politici.

Jedným z najväčších porazených je dosluhujúci predseda parlamentu Boris Kollár a jeho Sme rodina. Z „drahej nevesty“, ktorou boli po minulých parlamentných voľbách, sa prepadli na stranu, ktorá nedosiahla ani tri percentá potrebné na získanie štátneho príspevku.

Z parlamentu a postu druhého najvyššieho ústavného činiteľa tak odchádza Boris Kollár. V predvolebnej kampani sa viac ako o jeho politických názoroch hovorilo o Kollárovom súkromnom živote. Za zlým volebným výsledkom vidí vedenie hnutia najmä antikampaň proti Kollárovi: v posledných mesiacoch sa proti nemu postavili jeho dve bývalé partnerky – Barbora Richtertová, ktorá tvrdila, že ju Kollár v minulosti zbil do bezvedomia, a Emma Ferusová, ktorá zas tvrdí, že ju Boris Kollár poslal na dve interrupcie.

Líder Sme rodina priznal, že Richterovú prefackal, keďže podľa jeho slov ohrozila zdravie ich dieťaťa. Odmietol však, že by Ferusovú poslal na interrupciu. Za antikampaňou vidí najmä podnikateľa Zoroslava Kollára.

Foto – TASR

Končí aj podpredseda parlamentu Peter Pčolinský, brat obvineného bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Ako kandidát Sme rodina neuspel ani

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Kotlebovci - ĽSNS

Maďarská aliancia

Republika

Sme rodina

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie