Denník N

Strany a ich bašty: Smer obstál aj v Bratislave, OĽaNO ovládlo rómske osady, Danko bodoval tam, kde kedysi Kotleba

OĽaNO so ziskom vyše 90 percent hlasov vyhralo v Lomničke, Jurskom či na sídlisku Luník IX. OĽaNO vyhralo aj v Kecerovciach (86 percent hlasov), v Jarovniciach (86 percent hlasov) či v Rankovciach (78 percent hlasov).

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Počas volebnej noci ľudia v straníckych štáboch čakali, čo urobí s predbežnými výsledkami volieb, keď nabehnú výsledky z veľkých miest, najmä Bratislavy. Očakávali „progresívnu vlnu“. Ale prišla skôr vlnka.

Progresívne Slovensko (PS) podľa očakávaní vyhralo voľby v Bratislave aj Košiciach. Vďaka pomerne vysokej účasti (napríklad v Bratislavskom kraji dosiahla 75 percent) progresívci vo finále poskočili na takmer osemnásť percent, s výsledkom Smeru to však až tak nezamávalo.

I keď PS postupne s pribúdajúcimi spočítanými okrskami postupne vyrástlo z pôvodne jednociferného výsledku na dvojnásobok, Smer klesal len veľmi pomaly. Dôvod je pomerne jednoduchý – Ficova strana obstála aj tam, kde sa to až tak nečakalo.

Smer: Kysuce, Považie, východ

Zostaňme v Bratislave.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

KDH

OĽaNO

Progresívne Slovensko

SaS

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie