Denník N

Vláda so Smerom by bola pre KDH samovraždou, hovorí Mikloško. PS má podľa neho ponúknuť Pellegrinimu post premiéra

Foto - Vladimír Šimíček
Foto – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

František Mikloško (76) získal vo voľbách druhý najvyšší počet krúžkov v KDH hneď po predsedovi Majerskom. Po trinástich rokoch sa tak vracia do parlamentu.

Podľa Mikloška by bola vláda so Smerom pre KDH samovraždou. A to aj preto, že KDH by bolo v koalícii nahraditeľné. „Keby sme išli s Robertom Ficom do vlády, tak vo chvíli, keby sme sa chceli voči niečomu vzoprieť, tak nám povedia: Vypadnite. A vezme SNS, ktorá veľmi rada pôjde,“ tvrdí.

Naopak, silnú pozíciu by podľa neho KDH mohlo mať vo vláde s PS, Hlasom a SaS. Tam sú podľa neho kresťanskí demokrati nenahraditeľní, pretože bez nich by vláda vzniknúť nemohla.

Mikloško si myslí, že PS by malo Hlasu ponúknuť funkciu premiéra, a tým by zmenilo celú hru. „Ak PS ide o Slovensko, ako to stále hovorili, viem si predstaviť, že urobí tento obchod.“

Váš stranícky predseda Milan Majerský povedal, že si zo slušnosti sadne za stôl s víťazom volieb. Prečo? PS povedalo, že rokovať so Smerom ani nebude. Prečo tak neurobí KDH?

Nevidím v tom nič zlé. Skončili voľby, stretneme sa pri rokovacom stole s každým. Potom sa uvidí ako ďalej. Kľúčové je, že predseda Majerský povedal veľmi jasne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie