Denník N

PS sa musí pokúsiť zabrániť návratu Fica. Za akúkoľvek cenu

Volebná noc strany HLAS. Foto N - Tomáš Pobuda
Volebná noc strany HLAS. Foto N – Tomáš Pobuda

Pellegrini si vyberá svoje miesto v dejinách, a ak si to aspoň trochu uvedomuje, musí minimálne zvážiť odmietnutie Roberta Fica.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je šéfredaktor týždenníka Respekt

Možný návrat Roberta Fica k moci naznačovali už predvolebné modely, ale mnohí tomu aj tak nechceli veriť. Po toľkých škandáloch, arogantnom správaní a zlých výsledkoch jeho vlád je to naozaj málo pochopiteľné. Kto by volil niekoho, kto mu ubližoval? Ale taká je politika – a slovenská zvlášť. Vyzerá to tak trochu, akoby časť spoločnosti trpela štokholmským syndrómom – podľahla čaru svojho väzniteľa. Čo s tým?

Slovensko prípadnú vládu Roberta Fica prežije. Ide „len“ o to, že sa tak stane za veľkú cenu. Krajina bude naďalej stagnovať, vyšetrovanie káuz z éry Smeru sa skončí alebo aspoň spomalí, časť spoločnosti stratí nádej a organizovaný zločin si povie, že krajinu neriadia nezávislé inštitúcie, ale Fico. Čo je pre zákulisných hráčov dobrá správa.

Najhoršiemu scenáru ešte môže zabrániť Peter Pellegrini.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Pellegrini

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie