Denník N

Tak teda nech ten Fico vládne. Vybojoval si to

Robert Fico na začiatku volebnej noci. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico na začiatku volebnej noci. Foto N – Tomáš Benedikovič

Snahy o dekriminalizáciu kriminálnikov sa budú odohrávať v ekonomicky mimoriadne nežičlivom prostredí. A keď to občianska spoločnosť na Slovensku nevzdá, tak aj politicky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Autor je bývalý poradca predsedu vlády

Čo najprv dodať na záver?

  1. Ak to vezmeme od začiatku Nežnej revolúcie, tak demokratické reformné vlády sme tu mali o zhruba tisíc dní menej ako tie druhé. Vlády Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Po týchto voľbách sa ten rozdiel s najväčšou pravdepodobnosťou ešte zvýši.
  1. Tá vyše tisícdňová strata je z veľkej miery spôsobená nejednotnosťou reformno-demokratických síl a neschopnosťou ich vlád vydržať riadne volebné obdobie. Končia predčasne, uprostred rozrobenej práce a nádejí. Takže teraz je ten správny čas spájať sa, potlačiť egá, vzájomné animozity a vytvoriť niečo trvalé. Spájať sa pred voľbami v panike a narýchlo k ničomu trvalému nevedie.
  1. Keď to vezmeme z tej strany, že tisícdňový náskok síl pod vedením Mečiara, Fica a Pellegriniho je dosť a že rovnako je dosť aj tých sklamaní občanov s počínaním reformno-demokratických vlád, Slovensko nevyzerá zas tak zle. Vďaka slobode, súkromnému podnikaniu, otvorenému trhu, zahraničnému kapitálu a Európskej únii.
  1. Strana SaS dosiahla takmer rovnaký výsledok ako v predošlých voľbách, a to vraj zachraňovala Slovensko pred Igorom Matovičom. K tomu treba dodať, že bez „pendlerov“ ako Ondrej Dostál, Mária Kolíková, Vladimíra Marcinková, Vladimír Ledecký by možno zostala za dverami parlamentu. Ak sa má nielen uchovávať, ale aj spoločensky posilňovať vcelku kvalitný programový potenciál tejto strany, treba

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Progresívne Slovensko

Rozpočet a dlh

SaS

Smer

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie