Denník N

Týždeň v zdraví: Zvyšujú ultra spracované potraviny a sladidlá riziko depresie? Aké sú účinky kofeínu? Ako na nás vplýva spln?

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

V dnešnom vydaní sa môžete dočítať:

  •  či môže konzumácia ultra spracovaných potravín a umelých sladidiel zvyšovať riziko vzniku depresie;
  •  aké ďalšie účinky kofeínu objavili vedci;
  •  či môže mať spln vplyv na naše zdravie.

Konzumácia ultra spracovaných potravín a umelých sladidiel môže viesť k zvýšenému riziku vzniku depresie

Ak ste videli vynikajúcu funesovku Krídelko alebo stehienko, spomeniete si určite, ako sa tvorcovia až prorocky – v roku 1976 – pohrali s myšlienkou priemyselnej „výroby“ potravín. Ak ste tento skvost francúzskej komediálnej kinematografie nevideli, nebudeme spoilerovať, naozaj to stojí za pozretie.

Dnes reálne žijeme v časoch konzumovania produktov potravinárskeho priemyslu. A nielen dietológovia, ale aj vedci bijú na poplach a prinášajú čoraz viac dôkazov o negatívnych dôsledkoch konzumácie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Duševné zdravie

Týždeň v zdraví

Každý utorok v prinášame najdôležitejšie informácie o zdraví, prevencii ochorení, ale aj praktické rady, ako sa pohybovať v slovenskom zdravotníctve a ako dostať to, na čo máte nárok. Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

Zdravie

Teraz najčítanejšie