Denník N

Fico dostal na dohodu o vláde dva týždne, poslancov KDH už zrejme nezíska

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Zuzana Čaputová prijala predsedu Smeru v Prezidentskom paláci a poverila ho zostavením vlády. Neformálne rokovania rozbieha aj predseda PS Michal Šimečka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Do dvoch týždňov spoznáme odpoveď, či bude na Slovensku vládnuť Smer, Hlas a SNS. Prezidentka Zuzana Čaputová dala v pondelok Robertovi Ficovi 14 dní na to, aby zostavil vládu. Ak sa mu to nepodarí, zložením novej koalície poverí niekoho iného. To je prvý pevný termín, ktorý priniesli tieto parlamentné voľby.

Pri odchode z Prezidentského paláca predseda Smeru povedal, že to nebude ľahké, urobí však všetko pre to, aby vláda vznikla.

14 dní pre Roberta Fica

Prezidentka nevysvetlila, prečo dala predsedovi Smeru na rokovania o novej vláde 14-dňový termín, sám Fico však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie