Denník N

Newsfilter: Teraz uvidíme, ako veľmi je Pellegrini slobodný

1. Aká je šanca na vládu bez Fica. 2. Fico zhltne Danka ako prvého. 3. Prečo volili Rómovia Matoviča.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Aká je šanca na vládu bez Fica

Víťaz volieb a predseda Smeru Robert Fico dostal od prezidentky Zuzany Čaputovej dva týždne na zostavenie novej vlády.

Stále však existuje teoretická šanca, že sa mu to nepodarí. Vzhľadom na to, akou katastrofou mohli voľby dopadnúť – (ústavná) väčšina Smeru, SNS a Republiky, je to dobrý dôvod neprepadať skepse.

Posledný rok bolo zrejmé, že ak po troch rokoch Matoviča s Hegerom prodemokratické strany dostanú možnosť vládnuť, nepôjde to bez Petra Pellegriniho.

Teraz je hlavne na predsedovi Hlasu, ale i na Michalovi Šimečkovi, Milanovi Majerskom a Richardovi Sulíkovi, či sa tejto príležitosti chopia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Hlas

Igor Matovič

Michal Šimečka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Peter Pellegrini

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Smer

SNS

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie