Denník N

Jeden nútil spolužiaka jesť cukrík z pisoára, druhý sexuálne zneužil hráča. Vysvetľujeme tri kauzy z podcastu Boris a Brambor

Miller (vpravo) v drese Liptovského Mikuláša. Foto TASR/Radovan Stoklasa
Miller (vpravo) v drese Liptovského Mikuláša. Foto TASR/Radovan Stoklasa

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Minulý týždeň vyšiel nový diel podcastu Boris a Brambor, v ktorom bol hosťom Borisa Valábika a Mariána Gáboríka prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Hovorili v ňom o troch veľkých kauzách z hokejového prostredia.

O 21-ročnom Mitchellovi Millerovi, ktorý nútil svojho postihnutého spolužiaka tmavej pleti jesť cukrík vytretý v pisoári.

O sexuálnom zneužívaní hráča Chicaga Blackhawks Kylea Beacha, ktorému videotréner po večeri pustil porno a nútil Beacha, aby sa chytal za rozkrok.

O trénerovi Mikeovi Babcockovi, ktorý si v Columbuse od hráčov pýtal fotky z mobilu a potom ich premietal na obrazovke.

Bývalí hokejisti v podcaste prípady zľahčujú. Podľa Gáboríka dnešné decká nemajú hrubú kožu, Šatan ako šéf zväzu hovorí o zmäkčenej dobe a Valábik vraví o médiách, ktoré sa venujú hokeju, iba keď sa stane niečo „takéto”.

Denník N preto podrobne vysvetľuje všetky tri kauzy.

Musel jesť cukrík z pisoára

Mitchell Miller je 21-ročný americký hokejista, ktorého si na drafte v roku 2020 vybrala Arizona Coyotes. Pôvodne to vyzeralo tak, že by to mohol dotiahnuť až do NHL. Už necelý mesiac po drafte sa však Arizona po veľkom tlaku zo strany verejnosti vzdala práv na talentovaného obrancu.

Miller bol totiž odsúdený na súde pre mladistvých v Ohiu za šikanovanie a týranie svojho mentálne znevýhodneného spolužiaka čiernej pleti Isaiaha Meyer-Crothersa na strednej škole v Sylvanii.

V policajnej správe sa detailne píše o tom, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Sexuálne zneužívanie

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie