Denník N

Schopnosť oddychovať si nekúpiš za žiadne peniaze

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Z ruskej literatúry mám na čestnom mieste v hlave pasáž z Mŕtvych duší Nikolaja Gogoľa, v ktorej opisuje, ako môžete mať pred sebou najvyberanejšie jedlá a koľkokoľvek peňazí, no za žiadne na svete si nekúpite chuť dobre sa najesť. A že práve dobrý apetít má častejšie ako boháč bežný chudobný človek, ktorý sa s ním narodil. Žiada sa mi dodať, že do tejto kategórie nekúpiteľných statkov patrí aj vkus a – moja dnešná téma – schopnosť oddýchnuť si.

Môžete mať koľkokoľvek peňazí, zaplatiť si dovolenku hoci aj do Tramtárie, schopnosť „vypnúť“, zrelaxovať sa vám nepredá žiadna cestovná kancelária.

Bože, ako závidím ľuďom, ktorí si nenosia robotu domov, dokážu len tak na nič nemyslieť, a keď to robia, nevyčítať si, že len tak posedávajú!

Od mladosti sa obklopujem ľuďmi, s ktorými to máme presne opačne. Hlava stále niečo melie, od rána do večera stres z „taskov“ a z naháňania sa za ich plnením. A úvahy, či sme deň vyplnili efektívne, či nás to niekam posúva, a ak áno, kam. Plné kalendáre, zoznamy úloh, kde oddych je tiež len jednou z nich.

Nedávno pri debate sa kolega v práci priznal, že chodí do sauny, aby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie