Denník N

Česko, Poľsko a Rakúsko od stredy zavedú náhodné kontroly na hraniciach, Ódor chce európske riešenie

Foto - TASR
Foto – TASR

Aktualizácia 14:21 – Vláda Ľudovíta Ódora bude na zavedenie náhodných kontrol na hraniciach reagovať v stredu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Česko a Poľsko oznámili, že od polnoci v stredu 4. októbra zavádzajú na hraniciach so Slovenskom náhodné kontroly. Mali by trvať desať dní, teda do 13. októbra. Susedné krajiny upozorňujú, že potom sa môžu ešte predĺžiť. Zavedenie kontrol odôvodňujú vyšším počtom nelegálnych migrantov.

Krátko po nich kontroly na hranici ohlásilo aj Rakúsko. Aj tie sa začnú v stredu o polnoci a potrvajú 10 dní. Informoval o tom rakúsky minister vnútra Gerhard Karner s tým, že chcú zabrániť pašerákom ľudí využívať rakúske územie ako náhradnú cestu.

Slovenské ministerstvo vnútra tvrdí, že doteraz nedostalo oficiálne stanovisko Českej republiky k režimu avizovaných hraničných kontrol. V stredu o situácii bude rokovať slovenská vláda a premiér avizuje, že na ohlásenie kontrol príde reakcia. „Migrácia potrebuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Migrácia

Slovensko

Teraz najčítanejšie