Denník N

Milión LED obrazoviek, 150-tisíc reproduktorov. Hala Sphere v Las Vegas ponúka úplne nový spôsob, ako vnímať obraz a zvuk

Každá pesnička počas koncertu U2 má svoj vlastný veľkolepý vizuál. Foto - www.thespherevegas.com
Každá pesnička počas koncertu U2 má svoj vlastný veľkolepý vizuál. Foto – www.thespherevegas.com

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Podľa väčšiny doterajších ohlasov ide o jednu z najväčších hudobných udalostí tohto roka. Írska skupina U2 odštartovala sériu 25 vystúpení v Las Vegas, ktoré dávajú úplne iný význam slovám „veľký koncertný zážitok“.

Doteraz robili najslávnejšie svetové kapely turné buď na štadiónoch, alebo v halách. Nová budova Sphere, ktorá je v tvare obrovskej gule, dáva publiku pocit, že sa nachádza na oboch miestach naraz.

Je to uzavretý priestor, no keď sa rozsvieti 1,2 milióna malých LED obrazoviek po celej vnútornej stene a nad hlavami publika sa objaví modré nebo, vzniká efekt, že sa pozeráte do nekonečna.

Z New Yorku do Las Vegas

V prvom rade ide o nový spôsob, ako vnímať hudbu a obraz súčasne. Ktorá iná

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Vizuálne umenie

Kultúra

Teraz najčítanejšie