Denník N

8 výhod bezfalcových dverí, ktoré milujú dizajnéri a budete aj vy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sú to tie pekné, elegantné a uhladené dvere, ktoré vídať v návrhoch bytových architektov, vo väčšine dnešných novostavieb a moderných bytov či domov. Chýba im falc, teda polodrážka, vďaka čomu dvere splývajú so zárubňou a doslova zapadajú do interiéru. Bezfalcové dvere majú množstvo vlastností, vďaka ktorým sú ideálnou voľbou pre váš domov. Ktoré to sú?

Čistý dizajn bez rušivých prvkov

Bezfalcové dvere nevyčnievajú zo steny, čo im dodáva sofistikovaný vzhľad. U vybraných predajcov nájdete aj verzie so skrytými pántami pre ešte čistejší vzhľad. Dvere zarovno so zárubňou opticky rozširujú priestor, ktorý tak pôsobí otvorenejšie.

Úspora miesta

V dizajne dverí môžete ísť ďalej a spojiť ho aj s praktickou stránkou. Ak máte menší byt alebo potrebujete v miestnosti využiť každý centimeter na maximum, bezfalcové dvere vo variante so skrytou zárubňou vám ušetria miesto.

Dvere sa takmer strácajú v stene, čo vytvára mimoriadny estetický dojem a zároveň priestor pre umiestnenie poličiek, nábytku či iné kreatívne využitie.

Otváranie od seba aj k sebe

K sebe alebo od seba? To, ktorým smerom budete dvere otvárať, ovplyvňujú dispozičné možnosti priestoru, ako aj rozmiestnenie nábytku. Otváranie všetkých dverí do jedného smeru pôsobí ideálne, ak to však nie je možné, bezfalcové dvere budú pri opačnom otváraní pôsobiť najmenej rušivo.

Rôzne úpravy povrchu

Bezfalcovým dverám sa medze nekladú. Ich prednosťou je, že vďaka širokým možnostiam povrchovej úpravy ich zladíte ako s industriálnym, tak vidieckym či škandinávskym interiériom.

Výrobca dverí Hörmann ponúka úpravu Duradecor, ktorú vyrába vlastnou technológiou. Dvere s touto úpravou budú o 48 % odolnejšie voči nárazu ako iné povrchy. Smelo ich tak môžete inštalovať aj do detskej izby.

Zvoliť si môžete úpravy so žiarivými farbami, perfektne reprodukovanými dekormi dreva alebo veľmi výraznými razeniami. Ďalej si môžete vybrať z mnohých povrchov s pravým lakom a dýh z pravého dreva alebo navrhnúť vlastné interiérové dvere s natierateľnou základnou fóliou.

Žiadne odtlačky prstov

Snívate o krásnych matných čiernych alebo bielych dverách, ale obávate sa, že nebudú ladiť s odtlačkami prstov vašich ratolestí? Alebo že by takéto dvere neboli vhodné do vašej kuchyne? Práve tento problém rieši ultramatná úprava Duragrain. Zabezpečí vám bezchybný povrch dverí vizuálne aj na dotyk. Odtlačky z nich doslova miznú.

Aj ako posuvné dvere

V prípade veľkého otvoru pre dvere, ktorý sa zvykne vyskytovať medzi obývačkou a kuchyňou alebo obývačkou a spálňou, sú ideálne posuvné dvere. V bezfalcovej úprave budú pôsobiť luxusne a taktiež ušetria priestor. S bezobložkovým stavebným puzdrom môžete zvoliť aj dvere so svetlíkom, ktoré presvetlia priestor.

Možnosť kontrastného dekoru i splývavého dekoru

Prostredníctvom voľby dekoru sa môžete hrať s priestorom a meniť ho. Kontrastný dekor vytvára elegantné kombinácie najmä pri jednofarebných dverách. Hnedé dvere a čierna farba po obvode? Alebo hra výyrazných farieb? Vyberte si z dostupnej ponuky farieb a tvorte priestor podľa seba.

Pri splývavom dekore je zas farba zárubne totožná so stenou, čo vytvára harmonický celok.

Dlhá životnosť

Kvalitné prevedenie by malo byť pri dverách tým prvým, na čo hľadieť. Len tak vám vydržia takpovediac celý život. Bezfalcové dvere Hörmann sa môžu pochváliť špičkovým prevedením, vysokou odolnosťou a pevnou konštrukciou, a to platí aj pre ich jednotlivé komponenty.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada

Teraz najčítanejšie