Denník N

Na obrane zvažovali ďalší vojenský balík pre Ukrajinu, podľa prezidentky treba rešpektovať výsledky volieb

Prezidentka Čaputová hostila ukrajinského prezidenta Zelenského v júni 2023 v Bratislave. Foto N - Tomáš Benedikovič
Prezidentka Čaputová hostila ukrajinského prezidenta Zelenského v júni 2023 v Bratislave. Foto N – Tomáš Benedikovič

Prezidentka je proti tomu, aby úradnícka vláda poslala Ukrajine ďalší vojenský materiál v situácii, keď parlamentné voľby vyhrali strany, ktoré takúto pomoc odmietajú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ministerstvo obrany zvažovalo poskytnúť Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci. Ukrajinci ju mohli dostať ešte počas úradovania vlády Ľudovíta Ódora, proti tomu zámeru je však prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je za vládu politicky zodpovedná.

Podľa prezidentky je potrebné v tejto otázke rešpektovať výsledky parlamentných volieb, v ktorých zvíťazil Smer – ten voličom sľuboval „ani náboj Ukrajine“. Ignorovať tieto postoje Smeru a niektorých ďalších strán by znamenali nešťastný precedens do budúcnosti.

Prezidentkin hovorca Martin Strižinec Denníku N napísal, že na potrebe „rešpektovať výsledky demokratických volieb“ sa zhodli aj s predsedom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie