Denník N

Problémik pod Tatrami

Vasilij Ivanovič Surikov - Suvorovov prechod cez Alpy, 1899
Vasilij Ivanovič Surikov – Suvorovov prechod cez Alpy, 1899

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Autor je režisér

Agenda víťaza volieb. 10 percent pomsty a 90 percent rôzne. Ak nebudeme pomáhať Ukrajine, tej na kraji, sami sa raz ňou staneme. Kraj Európy sa neposunie na východ, ale na západ. Pustne náš východ, odkiaľ odchádza najviac odchádzajúcich, a populačné pustnutie sa bude podobať na rozširovanie púšte. Našej púšte.

V deväťdesiatych rokoch sa odchádzalo za prácou, dnes dominujú iné dôvody. Po náraste cien nehnuteľností sa odchádzalo, ale po zarobení si na byt sa vracalo domov, tak ako kedysi časť vysťahovalcov – „Amerikánov“. Dnes dominuje investovanie do nehnuteľností v novej krajine. V otvorenej Európe si zoberú hypotéku kdekoľvek. Už to nie je len okázalá investícia v stredomorskej destinácii (mediálne voňavá téma), vonku zostávajú aj tí, ktorí pôvodne odchádzali len za lepším platom. Volia nohami. Zo zotrvačnosti ešte volia, abonujú si Denník N, ale preferujú Guardian a El País.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie