Denník N

Ľubľanou bude pochodovať 1200 fanúšikov Slovana. Keď Tolić nedal Olimpiji penaltu, vyhrážali sa mu vlastní

Vladimír Weiss st. má k dispozícii všetkých hráčov. Foto - TASR/Martin Baumann
Vladimír Weiss st. má k dispozícii všetkých hráčov. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovan sa stretne v zápase skupiny A Konferenčnej ligy s Olimpijou Ľubľana, a ak vyhrá, výrazne zvýši svoju šancu na postup zo skupiny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovan bude mať v Slovinsku najväčšiu podporu za posledné roky, v Ľubľane bude 1200 jeho fanúšikov. V meste napriek tomu nebudú žiadne reštrikcie ani zvýšený počet bezpečnostných zložiek.

„Zopár policajtov na nich príde dohliadnuť, ale nechystajú sa žiadne veľké manévre. Myslím si, že to bude v pohode,“ povedal pre Denník N slovinský novinár Jaka Kozmelj z portálu sportklub.si.

O zápas nie je v Ľubľane príliš veľký záujem. Miestnymi novinármi odhadovaná návšteva bude okolo 6-tisíc ľudí už aj spolu s fanúšikmi Slovana.

„My nie sme veľmi futbalový národ. Žijeme viac basketbalom, volejbalom, zimnými športmi a cyklistikou. Keby hral Slovan proti Mariboru, štadión by bol plný. Na Olimpiju však príde len pár tisíc ľudí,“ hovoril Kozmelj.

Špecifický zápas pre Tolića s Bajrićom

Veľké nepríjemnosti v súvislosti s Olimpijou Ľubľana prežil stredopoliar Slovana Marko Tolić. Vo vlaňajšom finále Slovinského pohára jeho vtedajší klub NK Maribor prehral s Olimpijou 1:2 po predĺžení.

A práve Tolić v predĺžení nepremenil jedenástku. Kopol ju panenkovským spôsobom a brankár Matevž Vidovšek ju bez problémov chytil do rúk.

Vidovšek bude chytať aj proti Slovanu a od novinárov dostal aj mierne podpichovačnú otázku,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie