Denník N

Dramatické pozadie projektu Manhattan, špióni KGB vo Washingtone a ďalšie tipy na napínavé seriály

The Americans. Foto - Disney+
The Americans. Foto – Disney+

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Osobný výber redakcie Denníka N z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sa dajú pozerať online.

Breaking Bad + El Camino + Better call Saul (Netflix)

Americký televízny seriál Breaking Bad mal premiéru ešte v roku 2008 a rýchlo sa stal jedným z najuznávanejších a najlepšie hodnotených seriálov v histórii televízie. Počas letného seriálového sucha som si ho celý pozrel znova, tentoraz však s cieľom užiť si detaily v technickom spracovaní a jemné príbehové nuansy – je ich tam naozaj dosť.

Seriál sleduje príbeh Waltera Whita (Bryan Cranston), učiteľa chémie, ktorý sa dá na výrobu a predaj metamfetamínu po tom, čo sa dozvie o svojej nevyliečiteľnej rakovine. Jeho bývalý študent Jesse Pinkman sa stáva jeho spoločníkom v tomto nebezpečnom biznise.

Dej seriálu stojí na postupnej transformácii postáv, najmä hlavného hrdinu, ktorý sa mení z obyčajného slušného muža na krutého drogového magnáta. Breaking Bad však exceluje nielen vo skvelom vykreslení postáv a ich komplikovaných vzťahov, ale aj v napínavom rozprávaní príbehu.

El Camino je film, ktorý slúži ako epilóg k Breaking Bad. Sledujeme v ňom príbeh Jesseho Pinkmana po jeho úteku z „väzenia“, kde musel variť drogy. Jesse sa snaží ujsť pred minulosťou a nájsť pokoj. Ak máte radi dynamické príbehy a Breaking Bad ste ledva zvládli dopozerať pre jeho dôsledné budovanie príbehu (inak povedané, pomalé tempo), je tu dobrá správa: El Camino je „rýchlejší“.

Better Call Saul je ďalší spin-off seriálu Breaking Bad, ktorý sa zase sústreďuje na postavu svojského právnika Saula Goodmana. Seriál sleduje jeho vývoj – zo slušného, ambiciózneho advokáta na prešibaného a morálne pochybného obhajcu kriminálnej klientely. Better Call Saul zo všetkých troch spomínaných diel najpomalšie tempo. Takže ak sa vám zdal Breaking Bad pomalý, Saula radšej ani neskúšajte pozerať.

Manhattan (Amazon Prime)

Uprostred druhej svetovej vojny vláda Spojených štátov zhromaždí tím vedcov a ich rodín na odľahlom a prísne stráženom mieste v Los Alamos v Novom Mexiku. Ich cieľom je vyvinúť prvú atómovú bombu na svete. Projekt je taký tajný,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie