Denník N

Fico sa smeje. Majerský mu pomáha s návratom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Robert Fico vyhral voľby, ale nemal isté, že sa mu podarí zostaviť vládu. Hlas Petra Pellegriniho to celý týždeň hral na dve strany. Rokoval so Smerom aj s Progresívnym Slovenskom. V KDH to však kazia.

Chvíľu sa zdalo, že predseda kresťanských demokratov Milan Majerský iba zvyšuje svoju cenu. Opakoval, že KDH nepôjde do vlády so Smerom, ale ani s PS. Vedenie hnutia pritom rozhodlo, že by mal rokovať o vzniku neficovskej koalície.

Teraz je už jasné, že Majerský nerozumie, že nejde iba o záujmy. V hre bola možnosť nepustiť k moci Fica. Zabrániť tomu, aby otočil Slovensko k Putinovmu Rusku, zastavil vyšetrovania politickej kriminality a nemohol to tu zabetónovať na roky beznádejou.

Aj v KDH mnohí chápu, že to je hodnota, ktorá ďaleko prevyšuje krátkodobé zisky a straty ich strany. Že to stojí za vysvetľovanie ich voličom, prečo má zmysel ísť do vlády s liberálmi alebo to, že v záujme krajiny nebudú pretláčať kultúrno-etické návrhy. Milan Majerský medzi nich zjavne nepatrí.

Šanca na vytvorenie vlády PS, Hlas, KDH a SaS bola od začiatku malá. Ale bola. Majerský ju s najväčšou pravdepodobnosťou pochoval a berie na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Milan Majerský

Progresívne Slovensko

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie