Denník N

Športový newsfilter: Slafkovský dostane viac minút. Pomáha mu citlivý prístup trénera St. Louisa

Juraj Slafkovský. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • kempoch Slafkovského a Nemca;
  • troch dobrých správach vo futbalovom Slovane;
  • o dianí v hokejovom Slovane;
  • o dianí v Lige majstrov.

Víťazom týždňa je Kelvin Kiptum, porazeným Boris Valábik.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Štefan Bugan, druhého Pavel Bielik, tretieho Peter Kováč, štvrtého Pavol Kliment.


1. Vydarené kempy Slafkovského a Nemca

Obdobie prípravných zápasov sa skončilo, v utorok o 23.30 sa zápasom Tampa Bay – Nashville začne nová sezóna NHL.

Ešte stále nevieme, koľko Slovákov sa zmestí do otváracích súpisiek. Isté miesto by mala pätica Erik Černák (Tampa Bay), Martin Fehérváry (Washington), Tomáš Tatar (Colorado), Juraj Slafkovský (Montreal) a Adam Ružička (Calgary).

Čoskoro by malo padnúť rozhodnutie aj v prípade Šimona Nemca. Jeho New Jersey odohralo posledný zápas v sobotu. Odvtedy vedenie zúžilo počet obrancov z deviatich na osem, keď na farmu poslalo Fína Santeriho Hatakku.

Čaká sa však na posledné škrtanie v kádri. Nemec bojuje o pozíciu v tretej obrane s 30-ročným Colinom Millerom a 34-ročným Brendanom Smithom. Jeden z tejto trojice pôjde na farmu, druhý by mal mať pozíciu siedmeho obrancu a tretí bude hrať.

Slováci sa zlepšujú. Nech to dopadne akokoľvek, z dlhodobého hľadiska je podstatné, že Nemec aj Slafkovský majú za sebou dobrý kemp, v ktorom ukázali progres. Nemec získal v štyroch zápasoch štyri body (2 góly + 2 asistencie), zlepšil sa aj v defenzíve a ukázal, že už má na NHL. Ak by ho aj do nej nabitá konkurencia v New Jersey nepustila hneď od prvého zápasu, tréner Lindy Ruff bude vedieť, že ho kedykoľvek počas sezóny môže zavolať a Nemec bude pripravený.

Citlivý prístup St. Louisa. Pripravenosť ukázal aj Juraj Slafkovský, ktorý v piatich zápasoch získal tri body (2 + 1) a presvedčil trénera Martina St. Louisa, že mu môže dať väčší priestor ako vlani. Slafkovský odohral v príprave štyri zápasy s centrom Kirbym Dachom a zdá sa isté, že spolu budú hrať aj na začiatku sezóny. V praxi to znamená druhý útok a viac minút ako v minulej sezóne, keď Slafkovský najčastejšie hrával v treťom či vo štvrtom útoku.

St. Louis nedávno hovoril, že pre Slafkovského rozvoj je kľúčové, aby ho popri všetkom tlaku hokej neprestal baviť. Má na to aj jeden psychologický ťah. Na spoločných stretnutiach mu najskôr povie,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie