Denník N

Medzi politikov SNS si sadol Bödörov kamarát, Dankov poslanec rozprával, ako sa zametali rozkrádačky (+ video)

Andrej Danko v žiare reflektorov. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko v žiare reflektorov. Foto N – Tomáš Benedikovič

Andrej Danko pozval svojich poslancov na obed.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„To vás nemusí zaujímať,“ odsekol predseda SNS Andrej Danko na otázku, ako zabezpečí jednotu poslaneckého klubu, v ktorom je jediným členom Slovenskej národnej strany a ostatných deväť politikov nie. Na kandidátke SNS sa prebojovali do parlamentu ako nezávislí.

„Nevyrušujte, máme veľký deň dnes, preberáme osvedčenia,“ odbíjal Danko v pondelok predpoludním otázky novinárov.

V starej budove Národnej rady v centre Bratislavy sa v pondelok zišli 150 novozvolení poslanci, aby si od predsedu štátnej komisie pre voľby Ladislava Orosza prevzali osvedčenie o zvolení.

Video: Toto sú nezávislí poslanci za SNS, od ktorých bude závisieť vláda Roberta Fica (Autorky: Mária Benedikovičová, Eva Štefanková, Martina Koník)

Desaťčlenná zostava klubu SNS sa prvýkrát od volieb usadila pohromade pred televíznymi kamerami, keď si odrazu medzi nich sadol Martin Nemky, poslanec Smeru a kamarát oligarchu blízkeho Robertovi Ficovi Norberta Bödöra.

Hoci by našiel prázdnu stoličku pri svojich z klubu Smeru, Nemky zostal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Robert Fico

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie