Denník N

Ako vyzerá nedostatok peňazí v zdravotníctve? Aj tak, že lekári a sestry nedostanú obed

Pondelkový obed v nemocnici na Antolskej. Kurací steak so šampiňónmi s ryžou a cesnaková polievka. Foto - Denník N
Pondelkový obed v nemocnici na Antolskej. Kurací steak so šampiňónmi s ryžou a cesnaková polievka. Foto – Denník N

Vybrať si obed nemôžu, majú len jedno jedlo a jednu polievku. Ak chcú porciu, musia si opečiatkovať lístok fyzicky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Najľahšia cesta do jedálne pre lekárov či sestry je z polikliniky, prejdete po dlhých chodbách až k dverám, kde je nalepený odkaz: „Aktuálny stav kuchyne sa rieši na riaditeľstve v Ružinove. Za pochopenie ďakujem.“ Za dverami už vidieť veľkú jedáleň s oranžovými aplikáciami na strope aj nábytku a so stolmi s bielymi gumenými obrusmi.

V pondelok je cesnaková polievka a kurací steak na šampiňónoch s ryžou. V utorok frankfurtská s párkom a kurací rezeň so zemiakovou kašou a uhorkou. V piatok žemľovka a gulášová polievka. V jedálni v najväčšej nemocnici na Slovensku si lekári ani sestry nemôžu vybrať, čo by chceli obedovať.

Jedáleň má nedostatok personálu, nevedia ľuďom ponúknuť platy, za ktoré by u nich pracovali. A tak nemá kto variť a vydávať stravu tak, aby si

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislavské nemocnice

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie