Denník N

Najsilnejší opozičný klub, najviac nových tvárí aj žien: kto sú poslanci a poslankyne Progresívneho Slovenska

Noví poslanci Progresívneho Slovenska. Foto - archív, N, Facebook členov PS
Noví poslanci Progresívneho Slovenska. Foto – archív, N, Facebook členov PS

Predsedom poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska bude Martin Dubéci, ktorý stál nielen pri zakladaní hnutia, ale pracoval aj na prezidentskej kampani Radoslava Procházku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V kampani, ale aj po voľbách sa pri Progresívnom Slovensku (PS) pozornosť sústredila najmä na jej predsedu Michala Šimečku.

Dominoval predvolebnej kampani, chodil do väčšiny televíznych debát, bol hlavnou tvárou bilbordov. Len na jednom z kampaňových vizuálov ho dopĺňala šestica jeho kolegov z kandidátky.

Prím hral aj po voľbách. Za hnutie komunikoval priebeh povolebných neformálnych rokovaní s Hlasom či KDH. Ostatní politici hnutia boli vo verejných vyjadreniach skôr zdržanliví. No Progresívne Slovensko od začiatku nebolo stranou jedného politika, čo dokazuje, že od svojho vzniku v roku 2017 má už štvrtého predsedu.

Najsilnejší opozičný poslanecký klub bude mať 32 poslancov a už teraz sa dá rátať s tým, že mnohí sa prejavia ako výrazné individuality. Ktorí poslanci ho budú tvoriť?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Michal Šimečka

Michal Truban

Progresívne Slovensko

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie