Denník N

Guľa ho vylepšil v Dunajskej, teraz je senzáciou Serie A. Krstović môže DAC-u zarábať milióny ešte dlhé roky

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na začiatku augusta dal dva góly Košiciam, o sedem dní neskôr hral v Ružomberku. O pár týždňov neskôr o ňom rešpektovaný športový web The Athletic píše, že je objavom sezóny v Serii A, a fanúšikovia nosia tričká s nápisom – „Jesus Krist-ovič“.

V drese talianskeho Lecce strelil už štyri góly a dáva ich aj v reprezentácii.

Nikola Krstović bol v zime rozladený, že mu nevyšiel prestup z Dunajskej Stredy. Na konci leta sa dočkal a jedného z najlepších obchodov za ostatnú dekádu sa dočkala aj Dunajská Streda. Nielenže jej na účet pribudli milióny eur, ďalšie takmer určite prídu o dva či tri roky.

O Krstovićovom prestupe do Lecce sme hovorili s trénerom Adriánom Guľom aj so športovým riaditeľom Dunajskej Stredy, ktorý vysvetlil pozadie Krstovićovho prestupu aj toho, prečo to v zime nevyšlo.

Čo sa dozviete v texte:

  • Za koľko Krstović prestúpil z Dunajskej Stredy;
  • Čo bude Dunajská Streda potrebovať, aby z kvalitnej letnej dohody inkasovala ďalšie milióny;
  • Aké kluby Krstovića v zime a v lete chceli;
  • Ako ho zmenilo narodenie dcéry;
  • Ako musel Guľa zmeniť prístup k hráčovi, keď mu v zime nevyšiel prestup do zahraničia.

V zime bol rozladený, nakoniec odišiel za milióny

Nikola Krstović bol jedným z najvýraznejších hráčov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže za ostatné roky. V minulej sezóne dal 18 gólov v 27 zápasoch. Bol najlepším strelcom ligy a jedným z kľúčových hráčov boja Dunajskej Stredy o titul.

„Od prvého momentu som videl, že ide o nesmierne zaujímavého hráča,“ hovorí pre Denník N Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy, po príchode ktorého sa Krstović výrazne zlepšil. V predminulej sezóne totiž Čiernohorec strelil o polovicu menej gólov – 9. „Od začiatku som videl, že je silný v pokutovom území, potreboval však zapracovať, aby sa stal komplexným útočníkom,“ pokračuje.

Prvý záujem o bývalého hráča Crvenej Zvezdy Belehrad prebehli už v zime. Športový riaditeľ Dunajskej Stredy Jan Van Daele zvolal stretnutie s hráčom, jeho poradcami a agentmi. Dohodli sa na dokončení sezóny na Slovensku, pretože Dunajská hrala parádne a nakoniec až do posledných zápasov bojovala i titul. „Jediné, čo by nás presvedčilo, by bola ponuka, ktorá sa neodmieta,“ hovorí pre Denník N Van Daele.

Séria stretnutí vyústila okrem vyššie spomenutej aj ďalšou dohodou, podľa ktorej mal Krstović dostať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie