Denník N

Babie leto

Urobte si výlet do Viedne. Ranným vlakom tam a večerným naspäť.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Sometimes I feel so low-down and disgusted. / Can’t help but wonder what’s happenin’ to my companions. / Are they lost or are they found? / Have they counted the cost it’ll take to bring down? / All their earthly principles they’re gonna have to abandon? / There’s a slow train comin’ up around the bend.

Znova sa mi snívajú sny, teda snívali sa mi stále, ale v jednej chvíli som si ich nedokázal zapamätať, odozneli do stratena, krátko po precitnutí. V poslednom čase sa z toho stratena znova vracajú.

Cestujem skorým ranným vlakom z Petržalky cez polia do Viedne. Vystúpim na Südbahnhof, všade je ticho, ľudia prechádzajú nehlučne okolo. Zastavím sa v trafike kúpiť si cigaretle a zapaľovač. Stará známa pani trafikantka sa ma pýta ľubozvučnou viedenčinou: ,,Möch’s a nakättes?“ a podáva mi zapaľovač s obrázkom nahej dámy.

Prechádzam križovatkou bez áut a vchádzam do horného Belvedéru,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie