Denník N

Weiss ml. obvinil Calzonu z nerešpektu. Vysvetľujeme, prečo nemal pravdu a ako prebieha nominácia na reprezentačné zápasy

Vladimír Weiss ml. nechce reprezentovať pod vedením Francesca Calzonu. Foto - TASR/Jakub Kotian
Vladimír Weiss ml. nechce reprezentovať pod vedením Francesca Calzonu. Foto – TASR/Jakub Kotian

SFZ tvrdí, že Calzonove postupy sú absolútne v poriadku. „Zažil som viacerých reprezentačných trénerov, ale žiadny z nich mi nezvykol volať pred každou nomináciou,“ hovorí Ján Ďurica.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nominácia na októbrové zápasy slovenskej reprezentácie proti Portugalsku a Luxembursku je bez Vladimíra Weissa ml. Tentoraz ho v nej nikto ani nečakal, keďže sám sa dobrovoľne vzdal reprezentovania, kým bude trénerom národného tímu Francesco Calzona.

Weiss ml. sa však v rozsiahlom rozhovore pre portál tvnoviny.sk znovu vyjadril kriticky na adresu reprezentačného trénera. Obvinil Calzonu z nerešpektu a pripraveného plánu, ako ho chcel tréner nepriamo donútiť k bojkotu reprezentácie.

Konkrétne sa kapitánovi bratislavského Slovana nepáči, že sa s ním Francesco Calzona nestretol osobne, aby spolu predebatovali možnosť, že by Weiss ml. bol členom reprezentačného mužstva.

Nelogické a nerealizovateľné

Tréneri slovenskej reprezentácie sa stretávajú s potenciálnymi reprezentantmi. Nie je to nezvyčajné, ale ani úplne bežné. Predchádzajúci tréneri ako Pavel Hapal alebo Štefan Tarkovič zvykli cestovať najmä za hráčmi, ktorí pôsobia v zahraničných ligách. Rozhodne však necestovali za každým z nich ani sa s každým nerozprávali osobne.

Systém nominácie na reprezentačné zrazy, a teda na zápasy národného tímu, prebieha trochu inak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Vladimír Weiss

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie