Denník N

Speváčka Olivia Rodrigo ukazuje, že aj dievča z Disney seriálov sa môže hnevať a je to úplne v poriadku

Foto - Facebook Olivie Rodrigo
Foto – Facebook Olivie Rodrigo

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Som veľmi hrdá na to, že tento album je o emóciách, o ktorých sa ťažko hovorí a nie sú úplne spoločensky akceptované, hlavne ak ide o dievčatá: hnev, žiarlivosť, zlosť a smútok,“ vravela v roku 2021 pre denník Guardian 18-ročná Olivia Rodrigo.

V tom čase už bola známa ako herečka z detských seriálov stanice Disney, no pozornosť si vtedy vyslúžila vďaka svojmu debutovému albumu SOUR. Získala zaň niekoľko cien vrátane Grammy a American Awards pre najlepšiu novú umelkyňu.

Začiatkom septembra vyšiel jej druhý album GUTS, ktorý sa už mesiac drží v celosvetových hudobných rebríčkoch a zrejme bude aj jedným z hlavných kandidátov na cenu Grammy za najlepší album.

Foto – Facebook Olivie Rodrigo

Album o dospievaní a hľadaní svojho miesta

Olivia Rodrigo vyrastala na predmestí medzi Los Angeles a San Diegom. Sama toto miesto, kde ešte donedávna žila s rodičmi, volá „predmestie predmestia“. Je jedináčik, jej otec je terapeut a matka pracuje ako učiteľka na základnej škole. Práve oni najviac ovplyvnili jej hudobný vkus. Počúvali hlavne hudbu z 90. rokov – grunge, Smashing Pumpkins alebo Mötley Crüe a mama jej púšťala aj punkové kapely z hnutia riot grrrl ako Bikini Kill, známe hlavne feministickými a „nahnevanými“ textami.

Hnev je jedna z emócií, ktorá rámcuje aj obidva Rodrigovej albumy. No o niečo viac rezonuje v najnovšom albume GUTS.

Otvára ho piesňou All-american bitch – Všeamerická mrcha. „Nevybuchnem, aj keď som naštvaná, som nenapraviteľná optimistka, kričím vnútri, aby som sa s tým vyrovnala,“ spieva najprv ironicky a potom kričí za sprievodu elektrickej gitary a bicích. Nasleduje pasáž s jemným brnkaním na gitare a Olivia znova spieva, ako celý čas všetkým prejavuje vďačnosť a je nonstop len „sexy a milá“.

„Zažila som veľa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Hudba

Mladí

Vzťahy

Kultúra, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie