Denník N

INTEBOLD – prvý festival o interiéroch na Slovensku štartuje už tento piatok

Festival, ktorý má ambíciu byť najväčšou udalosťou so zameraním na interiéry na Slovensku prinesie množstvo zaujímavých zážitkov nielen pre nadšencov interiérov. Súčasťou festivalu bude aj ocenenie pre najlepšie slovenské interiéry INSAID AWARDS 2023.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Po úspechu a pozitívnej odozve zo strany profesionálov i nadšencov interiérového dizajnu na súťaž INSAID AWARDS, ktorú čaká už vyhlásenie výsledkov 4. ročníka, prichádzajú organizátori – Slovenská asociácia interiérových dizajnérov s ďalšou novinkou – festival interiérov INTEBOLD. V dňoch 20. a 21. októbra 2023 sa na Fakulte architektúry a dizajnu v Bratislave predstavia slovenskí a zahraniční rečníci, ktorí vyjadria svoj pohľad na tvorbu a procesy v interiéroch zo všetkých uhlov. Festival poskytne skvelý priestor na vytvorenie nových priateľstiev a prepojení ľudí z oblasti interiérového dizajnu a architektúry.

Atraktívny program festivalu s medzinárodnými rečníkmi

INTEBOLD festival si kladie za cieľ poskytnúť návštevníkom možnosť vzdelávať sa a inšpirovať elitnými profesionálmi s inovatívnymi perspektívami nielen v oblasti interiérového dizajnu a architektúry. Otvorí tému interiéru orientovaného na užívateľa, adaptácie priestoru, lokálnych výziev, či nových technológií a komunikačných procesov.

Hlavnými rečníkmi budú špičkoví odborníci, ktorí odprezentujú svoje profesionálne skúsenosti a zároveň sa zúčastnia panelových diskusií, kde budú odpovedať na otázky návštevníkov. Medzi rečníkov patrí uznávaný britský autor publikácií o interiérovom dizajne a architektúre Graeme Brooker. Pozvanie prijali architekti z ateliéru BKPŠ Martin Kusý a Pavol Paňák, ikony slovenskej architektúry, aj úspešná Slovenka Zuzana Phillips Palugova z Londýna, ktorá navrhuje interiéry najbohatším ľuďom sveta. Pripoja sa rečníci ako architektky Ulla Hell (AT) a Lenka Petrakova (UK), svetelný mág Magnus Wästberg (SE), interiérový architekt René Pier (DE), či Michal Matloň, psychológ architektúry a mnoho ďalších rečníkov. Pridajú sa však aj ďalší, ktorí sa tešia na stredoeurópske dobrodružstvo interiérov.

Monumentálna inštalácia diela AFLOAT bude súčasťou podujatia. Zdroj: FAD STUBA

Tie najlepšie slovenské interiéry

Dôležitou súčasťou festivalu bude aj vyhlásenie víťazov o najlepšie slovenské interiéry INSAID AWARDS. V poradí štvrtý ročník podujatia predstaví najinovatívnejšie a najzaujímavejšie projekty v oblasti interiérového dizajnu na Slovensku. Medzinárodná porota už vybrala finalistov a po osobných prehliadkach sa nakoniec zhodne na tohtoročných víťazoch v kategóriách Privátny interiér, Pracovisko, HoReCa, Verejný interiér, Scénografia a show a Študenti.

Vstupenky stále v predaji, kapacita je obmedzená 

INTEBOLD festival sa bude konať na Fakulte architektúry a dizajnu v Bratislave v sále Emila Belluša. Súčasťou podujatia bude aj inštalácia diela AFLOAT od autorov Bohuša Kubinského, Paulíny Ebringerovej, Moniky Moravčíkovej vo vstupných priestoroch fakulty. Atmosféra na akademickej pôde umocní celkový zážitok návštevníkov a poskytne tú správnu kulisu pre vynikajúci dvojdňový zážitok. Vstupenku si môžete kúpiť na www.intebold.com.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie