Denník N

Na jachty chodil s vplyvnými ľuďmi, Fica pri kauzách bránil. Kto je nádejný minister spravodlivosti Susko

Boris Susko si minulý týždeň prevzal osvedčenie o zvolení za poslanca Národnej rady. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Susko si minulý týždeň prevzal osvedčenie o zvolení za poslanca Národnej rady. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na post ministra spravodlivosti by chcel Smer dosadiť svojho poslanca Borisa Suska, ktorý pomáhal Robertovi Ficovi spochybňovať prácu vyšetrovateľov a pri hlasovaní o ruskej agresii na Ukrajine sa zdržal.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nenápadný člen Smeru Boris Susko má obsadiť post ministra spravodlivosti. Doterajší kolegovia z poslaneckých lavíc o ňom hovoria, že je tichý, distingvovaný a jeden z mála členov Smeru, s ktorým sa dá vecne debatovať, osobné konflikty nevyhľadáva. Takisto sa zhodli, že keď treba obhajovať záujmy strany Smer, bez problémov to plní.

Patrí medzi zástancov sporného paragrafu 363, predsedovi Smeru Robertovi Ficovi pomáhal spochybňovať vyšetrovanie korupčných káuz. Obhajoval ho, keď mu vlani hrozilo väzobné stíhanie v kauze Súmrak, Ficovi sekundoval aj pri účelovo zostrihanej nahrávke čurillovcov.

Päťdesiattriročný vyštudovaný právnik Susko patrí medzi málo výrazné tváre Smeru. Je bratom bývalého šéfredaktora Playboya Petra Suska, ktorý bol neskôr hovorcom rezortu diplomacie a donedávna pôsobil ako slovenský veľvyslanec v Chorvátsku. Peter Susko povedal, že sa s bratom ešte nerozprával, či by mal byť členom vlády. „V tejto chvíli vám k tomu neviem povedať nič.“

O politikovi Smeru Suskovi doposiaľ nebolo na verejnosti známe, že sa venuje jachtingu. Práve jachty odkrývajú, s kým sa kamaráti a v akých kruhoch sa pohybuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Robert Fico

Smer

Špecializovaný trestný súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie