Denník N

Newsfilter: Fico sa ponáhľa na samit EÚ, môže tam pôsobiť ako kôl v plote

1. Európski socialisti sa konečne rozhýbali. 2. Izrael je varovaním pred nomináciami problematických ľudí za ministrov. 3. Fico sľuboval nepekné obrázky s migrantmi, už ich tu máme.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Európski socialisti sa konečne rozhýbali

Strana európskych socialistov (PES) napokon pochopila, že ani jedna z dvoch slovenských sociálnodemokratických strán nie je autentická, čo sa napokon ukazovalo dávno predtým, ako to Hlas a Smer dali dokopy s Dankovou „krajnou pravicou“, po slovensky SNS.

Práve koalícia s Dankom plus vyjadrenia Roberta Fica na adresu menšín sa stali dôvodom na pozastavenie členstva Smeru v druhej najväčšej strane v EÚ. Opakuje sa tak situácia z roku 2006, keď socialisti Fica podobne potrestali za koalíciu s vtedy Slotovou SNS.

Koalícia so SNS poškodila aj Hlasu, ktorý ešte len ašpiroval na členstvo PES a teraz mu pozastavili aj predstupeň plného členstva, takzvané pridružené členstvo.

Fico tento krok očakával a proaktívne posielal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie