Calzona v Portugalsku zariskoval a takmer sa zrodila senzácia. Najlepší hráč bol ten, čo hráva najmenej

Slováci sa tešia z gólu. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Slováci sa tešia z gólu. Foto – TASR/Jaroslav Novák

Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali v Portugalsku 2:3. Po zúfalom prvom polčase v druhom tlačili domácich a siahali na zisk bodu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovensko odohralo na ihrisku Portugalska dva diametrálne odlišné polčasy. V prvom hralo pasívne, dovolilo domácim množstvo šancí a len vďaka streleckej nemohúcnosti Portugalcov a výbornému brankárovi Martinovi Dúbravkovi prehrávalo „len“ 0:2.

V druhom polčase však zverenci Francesca Calzonu znovu ukázali, že môžu konkurovať aj nadpriemerným európskym mužstvám.

Slováci hrali kolmo, napádali vysoko a boli blízko k zisku bodu. Ako prví dokázali v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2024 streliť Portugalsku gól. Skórovali dokonca dvakrát.

O tom, ako veľmi si Portugalci vážia víťazstvo nad Slovenskom, svedčí aj ich obrovská radosť po záverečnom hvizde.

Calzona správne vyhodnotil situáciu

Prvý polčas bol zo slovenskej strany naozaj zlý. Okrem dvoch gólov v ňom mali Portugalci ďalších sedem vyložených šancí. Vyplynuli aj z toho, že Slováci chceli hrať na riziko. Stratili však veľa zbytočných lôpt v strede ihriska, čo Portugalci využívali na rýchle protiútoky.

Rozdielovým hráčom bol Martin Dúbravka, ktorý zneškodnil veľa šancí. Najmä vďaka brankárovi Newcastlu United z toho nebol debakel, ale tesná prehra a siahanie na senzačný bod.

Ešte na jednu dôležitú vec, ktorá zohrala dôležitú úlohu v zlepšenom výkone Slovákov v druhom polčase, upozornil Francesco Calzona.