Denník N

Na slovenské voľby poslali Rusi skúsenú propagandistku, ktorej poslúžil Harabin teóriou o Esete

Darja Grigorovová natáčala pred voľbami napríklad so Štefanom Harabinom. Do ruskej televízie hovoril, ako sa údajne Eset snaží zmanipulovať voľby.
Darja Grigorovová natáčala pred voľbami napríklad so Štefanom Harabinom. Do ruskej televízie hovoril, ako sa údajne Eset snaží zmanipulovať voľby.

Fico je pre kremeľskú propagandu užitočný tým, že ju doslova opakuje, hovorí Roman Máca. V spolupráci s českým odborníkom sme sa pozreli na to, ako ruské médiá opisovali slovenské voľby a vznik novej Ficovej vlády.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Korešpondentka ruskej štátnej televízie Rossija 1 Daria Grigorovová má pobyt na území pobaltských štátov. Vďaka tomu legálne jazdí po členských krajinách EÚ a priamo z miesta prináša príbehy, ktoré sa hodia do zadania kremeľskej propagandy.

Práve Grigorovovú poslali ruské štátne médiá aj do Bratislavy, aby odtiaľto pokrývala ako zvláštna „korešpondentka“ slovenské parlamentné voľby.

Už jej predvolebná reportáž vyslala divákom zrozumiteľné posolstvo: Slovensko sa vraj poučilo z chýb, akými bola

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie