Po príšernom prvom polčase zariadil víťazstvo bojazlivý Žilinčan. Šanca na postup je obrovská

Radosť Slovákov z víťazstva v Luxembursku. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Radosť Slovákov z víťazstva v Luxembursku. Foto – TASR/Jaroslav Novák

Slováci vyhrali v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy na pôde Luxemburska 1:0 a výrazne sa priblížili postupu na Euro.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Spôsob, akým sa slovenská reprezentácia dopracovala k víťazstvu v Luxembursku, nebol ohromujúci. Z pohľadu postupových ambícií však nerozhoduje spôsob, ale samotný výsledok.

V Luxemburgu predviedli zverenci Francesca Calzonu jeden z najhorších, ak nie vôbec najhorší polčas pod vedením talianskeho trénera.

Prvý polčas bol zo slovenskej strany príšerný. Slovákom nevychádzalo nič, nevedeli si prihrať viackrát po sebe, nedostupovali k protihráčom, ktorí vďaka tomu mali veľa priestoru a využívali ho na útoky do rozhodenej obrany, robili pozičné aj technické chyby, strácali lopty. Nefungoval ani aktívny pressing na polovici súpera, ktorým zaskočili Portugalcov.

Len so šťastím a s prispením spoľahlivého výkonu Martina Dúbravku, druhýkrát po sebe najlepšieho hráča zápasu, sa prvý polčas skončil bez gólov.

Druhý polčas bol lepší. Síce zďaleka nie ideálny, ale zlepšený výkon stačil na to, aby Slováci vyhrali 1:0. Jediný gól zápasu strelil Dávid Ďuriš.

Na postup stačí bod

Slovensko sa udržalo v tabuľke na postupovom druhom mieste. Od tretieho v poradí Luxemburska sa však vzdialilo na rozdiel piatich bodov. K definitívnemu postupu na Euro stačí Slovákom