Denník N

ZWIRN OFFICE – Kúpa novej kancelárie v zmiešanej štvrti na Nivách má viacero výhod

Medzi Košickou a Svätoplukovou ulicou v Bratislave vyrastá od roku 2020 nová štvrť ZWIRN s kombináciou ikonickej, historickej budovy Pradiareň 1900, bývania a najnovšie aj kancelárskych priestorov. Ide o jednu z mála zmiešaných štvrtí v hlavnom meste, v ktorých sa bývanie aj kancelárske priestory nachádzajú v bezprostrednom dosahu, doplnené gastrom, obchodmi a službami.

Celá štvrť tak spĺňa podmienky 15-minútového mesta, v ktorom sa ekologickým spôsobom – pešo či na bicykli – dá rýchlo dostať k škole, škôlke, obchodom, reštauráciám, kaviarňam a ďalšej občianskej vybavenosti.  Fínsky developer YIT Slovakia priniesol v tomto projekte na Slovensko ešte ďalší overený prístup zo zahraničia – predaj kancelárskych projektov v budove s vysokým štandardom.

Novú kanceláriu vo vysokom štandarde blízko centra si viete kúpiť 

Kancelárska budova ZWIRN OFFICE vyrastá na rohu Košickej a Svätoplukovej ulice v blízkosti autobusovej stanice Nivy a na 12 poschodiach bude mať po dokončení viac ako 9 600 m2 kancelárskych priestorov. Budova je navrhnutá tak, aby v nej priestory mohli vlastniť malé aj väčšie firmy. V ZWIRN OFFICE sa tak dajú kúpiť malé kancelárie s plochou už od 30 m2. Keďže ide o nové priestory, firmy si môžu kancelárie vyskladať ľubovoľne podľa svojich potrieb. „Doteraz už túto možnosť využilo viacero klientov z radov poradenských, právnych a IT spoločností, čím získali exkluzívne kancelárie s výhľadom na Bratislavský hrad. Pre spoločnosti, ktoré potrebujú vlastniť reprezentatívne priestory, je ZWIRN OFFICE jedinečná voľba,“ hovorí Michaela Ochmanová, manažérka komerčných priestorov vo YIT Slovakia.

Členovia komory dostanú úver bez dokladovania

Súčasťou servisu pri kúpe je aj vyhľadanie vhodného úveru v spolupráci s piatimi bankami. „Na základe dopytov od klientov sme spustili služby poradcu pre biznis úvery. Spolupracujeme s piatimi najväčšími bankami na Slovensku. V prípade, ak je klientom člen profesnej komory, je možné čerpať úver bez predkladania finančných výkazov do hodnoty 250 000 eur.“ 

Kúpa vlastných priestorov na podnikanie je na západe štandardom

Zásadným rozdielom oproti iným kancelárskym budovám je možnosť kúpiť si firemné priestory do vlastníctva. „Koncept predaja kancelárskych priestorov už roky úspešne funguje vo viacerých krajinách Európy. Nakoľko ponúkame priestory aj s nižším výmerami, na svoje si prídu aj menšie firmy, ktoré už nebudú musieť platiť prenájom a prispôsobia si kanceláriu plne svojim požiadavkám. Vlastná nehnuteľnosť je istota a zároveň veľmi dobrá príležitosť na výhodnú investíciu, ktorá je dlhodobo stabilná,“ poznamenáva Peter Dovala, riaditeľ developerských projektov YIT Slovakia.

Dôvody pre kúpu: A-čková budova aj poloha

Kúpa vlastných priestorov na dobrej adrese v Bratislave má hneď niekoľko výhod. Pri stále vyšších cenách nehnuteľností ide o investíciu, ktorej hodnota bude ďalej rásť. Vo vlastných priestoroch sa firmy tiež vyhnú každoročnému zdražovaniu nájmov, ktoré je v kancelárskych budovách bežné. Budova ZWIRN OFFICE je zároveň umiestnená na mieste s veľkým pohybom ľudí a vynikajúcou dopravnou dostupnosťou. Jej poloha je zásadným benefitom ako pre zákazníkov, tak aj pre zamestnancov. Dopravný uzol Nivy v bezprostrednom susedstve s mestskými autobusmi, trolejbusmi a prímestskou dopravou ponúka hneď niekoľko možností, ako sa rýchlo dostať do ZWIRN OFFICE. Okrem toho okolo budovy vedú aj cyklotrasy a v budúcnosti je v blízkosti plánovaná aj električková trať.

V ZWIRNe sa dá jednoducho skombinovať bývanie aj práca

Asi najväčšou výhodou pre budúcich majiteľov kancelárií je bývať aj pracovať v jednej štvrti. Mať byt len pár desiatok metrov od pracovných priestorov je splnený sen pre mnohých podnikateľov. ZWIRN túto možnosť ponúka s bytovými domami a budovou ZWIRN OFFICE v bezprostrednej blízkosti. „Keď si kúpite v ZWIRNe byt aj kancelárske priestory, odpadne vám starosť o dopravu do práce a domov. To je úspora stoviek hodín ročne, nehovoriac o nulovom strese,“ dodáva Peter Dovala.

Kancelárie sa dajú prispôsobiť na mieru 

Benefitom pri kúpe vlastných priestorov v budove, ktorá sa ešte len stavia, je možnosť prispôsobiť si kancelárie podľa vlastných potrieb. YIT Slovakia pristupuje k požiadavkám každého z klientov – budúcich majiteľov kancelárskych priestorov – osobitne a zohľadňuje ich nároky na nové priestory. „Niektorých záujemcov o naše administratívne priestory oslovuje ,activity based’ koncept kancelárií, kde náplň práce určuje miesto, ktoré zamestnanec využíva. Pre sústredenú prácu im vieme vytvoriť tzv. tiché miestnosti a na podporu spolupráce zaujímavé kreatívne zóny. Každému záujemcovi vieme vopred navrhnúť koncept priestorov presne podľa jeho požiadaviek,“ vysvetľuje Michaela Ochmanová.

Vysoký štandard a vybavenie pre zamestnancov

Budova ZWIRN OFFICE, ktorej otvorenie je naplánované na prelome rokov 2024/2025, je naplánovaná vo vysokom technickom štandarde s inteligentným riadiacim systémom budovy a komplexným bezpečnostným a monitorovacím systémom. Na prízemí bude k dispozícii recepcia, zdieľaná zasadacia miestnosť a cyklostojisko, dostupnosť autom zabezpečí viac ako 160 parkovacích miest v podzemí. Plánovaná je aj zdieľaná pobytová terasa s výhľadom na mesto na 7. podlaží. Príjemné pracovné prostredie pomôžu vytvoriť otvárateľné okná, ktoré zabezpečia aj dostatok denného svetla.

Námestie, kaviarne aj miesto na oddych či prácu na čerstvom vzduchu

Zmiešanej štvrti ZWIRN dominuje historická budova Pradiarne 1900 so svojím minimalistickým nadčasovým dizajnom a výnimočným priemyselným geniom loci. Veľkorysé námestie pri Pradiarni, ktorého základnými prvkami sú parter bohatý na občiansku vybavenosť a služby, zeleň, voda a umenie, prináša zamestnancom kancelárií i obyvateľom z okolia priestor na zábavu, nákupy, prácu, občerstvenie, ale aj relax a chvíľku na spomalenie. Menší pocket park pre biznis zase poskytne majiteľom a zamestnancom firiem sídliacich v ZWIRN OFFICE priestor na prácu v príjemnom exteriéri. Administratívnu budovu a rezidenčný blok ZWIRN 3 okrem toho prepojí zelený dvor, ktorý bude spolu s centrálnym námestím ideálnym miestom na obednú prestávku či stretnutie po náročnom pracovnom dni.

Ak vás zaujali firemné priestory v ZWIRN OFFICE, ozvite sa nám na [email protected] alebo zavolajte na 0902 678 996.

Viac informácií nájdete na webe projektu ZWIRN OFFICE.

ZWIRN OFFICE v skratke

  • Na rohu Košickej a Svätoplukovej ulice v Bratislave
  • 12 poschodí / 9 600 m2 kancelárskych priestorov
  • Kancelárie od 30 m2 na predaj do vlastníctva
  • Flexibilné rozloženie priestorov podľa individuálnych požiadaviek
  • Zdieľaná terasa na 7. poschodí
  • Cyklistické stojisko aj parkovanie pre autá
  • Bezbariérový prístup
  • Začiatok výstavby: 2. kvartál 2022
  • Plánovaná kolaudácia: 4. kvartál 2024 / 1. kvartál 2025

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie