Denník N

Newsfilter: Ak môže byť Huliak ministrom životného prostredia, môže byť Kočner ministrom spravodlivosti

Andrej Danko a Rudolf Huliak. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko a Rudolf Huliak. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kto sú navrhovaní ministri štvrtej vlády Roberta Fica. 2. Čo sa dá čakať od SNS. 3. Pellegrini to ešte nepovedal nahlas, ale chce byť prezidentom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Kto sú navrhovaní ministri štvrtej vlády Roberta Fica

Všetky tri strany budúcej vládnej koalície už poznajú svojich kandidátov na ministrov. Smer ich zatiaľ oznámil len prezidentke. Verejnosti svoju voľbu v utorok oznámili len Hlas a SNS. Prinášame profily šiestich mužov a troch žien.

Ministri za Hlas

Matúš Šutaj Eštok – minister vnútra

Na pohľad uhladená mladá puška Petra Pellegriniho, podľa jeho vyjadrení však ide o starú gardu Roberta Fica. V politike začínal pri Kajetánovi Kičurovi, uplynulé roky sa vyjadroval spôsobom, z ktorého vyplýva jednoznačne najpravdepodobnejší záver – hoci sľubuje pravidlo „padni, komu padni“, padne jedine policajtom, ktorí vyšetrovali trestnú činnosť nominantov vlád Smeru. Už dávno im radil „spakujte si veci“, teraz sa ich pokúsi čo najskôr pobaliť.

Erik Tomáš – ministerstvo práce

Ambicióznemu politikovi, ktorý sa zviditeľnil ako dlhoročný hovorca Roberta Kaliňáka v bödörovskej ére polície, sa splnil sen. Bude ministrom a rovno takým, ktorý bude mať veľa peňazí, vďaka čomu sa bude môcť prezentovať ako štedrý ľudomil. Na utorňajšej tlačovke už odmietol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Hlas

Martina Šimkovičová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Rudolf Huliak

Smer

SNS

Komentáre

Teraz najčítanejšie