Denník N

Ráno s NHL: Slafkovský spravil najhlúpejší faul v histórii, tvrdí uznávaný novinár. V Montreale sa hovorí, že klub je prekliaty

Tréner Martin St. Louis nebol spokojný s výkonmi montrealských hráčov. FOTO TASR/AP
Tréner Martin St. Louis nebol spokojný s výkonmi montrealských hráčov. FOTO TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

bývalý hlavný skaut Montrealu Trevor Timmins bol poverčivý a vravieval, že klub je prekliaty, pretože arénu Bell Centre postavili na posvätnom pohrebisku pôvodných obyvateľov Kanady.

Tento dojem má po posledných udalostiach aj viacero fanúšikov, ktorí to píšu na sociálne siete.

Ešte v nedeľu sa tešili z výbornej formy útoku Alex Newhook – Kirby Dach – Juraj Slafkovský, no od Dachovho zranenia v zápase s Chicagom počúvajú len zlé správy.

Dva dni sa rozoberalo, ako veľmi Dachova absencia ovplyvní tím a zo všetkých najviac Slafkovského, a potom prišiel hrozný nočný zápas s Minnesotou (2:5), kde sme to videli aj v praxi.

Slafkovský má za sebou ťažký deň. Bol na ľade pri presilovke, ktorá by s veľkou pravdepodobnosťou vyhrala cenu o najhoršiu presilovku roka, keby taká existovala.

Potom sám urobil dva zbytočné fauly v útočnom pásme. Jeden z nich označil odborník na Minnesotu Michael Russo z The Athletic za „najhlúpejší faul všetkých čias“.

Hokejista Erik Černák odohral svoj 300. zápas v základnej časti NHL, jeho Tampa Bay prehrala v Buffale 2:3 po predĺžení.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Najhlúpejší faul všetkých čias

Michael Russo je uznávaný novinár z The Athletic. V roku 2017 vyhral Cenu Reda Fishera pre najlepšieho hokejového športového novinára v NHL. O tejto cene rozhodujú hlasovaním športoví novinári.

O najlepšej hokejovej lige píše už od roku 1995. Tak ako má Arpon Basu v Athleticu na starosti Montreal, on píše o Minnesote Wild.

Zlý výkon Montrealu ho tak zarazil, že mu venoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie