Denník N

Fair Play, dokument o Beckhamovi či skúsenosti s anorexiou. Tipy, čo sa oplatí vidieť na streamovacích službách

Foto - Netflix
Foto – Netflix

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ako to dopadne, keď namiesto muža dostane povýšenie jeho snúbenica? Čo sa odohráva v mysli tínedžerky, ktorá zápasí s poruchou príjmu potravy? Prečo má Eiffelovka tvar písmena A? Aj na tieto otázky hľadali odpovede filmy a seriály vybrané do tohtotýždňových odporúčaní.

Fair Play (Netflix)

Emily dostane menštruáciu a Luke ju požiada o ruku. Tak by sa dal zhrnúť ešte šťastný začiatok psychologickej drámy Fair Play, ktorá každou scénou graduje. Dvojica sa spoznala v spoločnosti, kde musí svoj vzťah tajiť, inak by obaja ohrozili svoje kariérne ambície. Prostredie investičného fondu je neúnosné, sledujeme, ako sa v ňom zamestnanci psychicky rútia. Po jednom takomto „vystúpení“ sa uvoľní prestížna pozícia a klebety hovoria, že pripadne Lukovi. Prichádza však zvrat – povýšenie dostane Emily a z jej snúbenca sa zároveň stane jej podriadený.

Režisérka Chloe Domont prostredníctvom dynamiky ich vzťahu poukázala na rodové očakávania či viaceré patologické javy. Napríklad Emily bola od začiatku vyrovnaná s tým, že by vyššiu pozíciu zastával jej partner. V opačnom scenári pôsobí Luke najskôr so všetkým stotožnený, no postupne prechádza do kritizovania snúbenicinho výzoru a podrývania jej sebavedomia. Zároveň čím menej sa mu v práci darí, tým viac ho zožiera žiarlivosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Mladí

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Životy žien

Kultúra

Teraz najčítanejšie