Denník N

Putin ho chce úplne zničiť. Navaľnyj už nemá ani právnikov a prevezú ho do ešte horšieho väzenia

Alexej Navaľnyj na súde v Moskve v roku 2021. Foto - TASR/AP
Alexej Navaľnyj na súde v Moskve v roku 2021. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Robyn Dixonová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Väznený ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj sa v utorok objavil na súde bez právneho zastúpenia, keďže troch jeho právnikov zatkli pre obvinenia z extrémizmu a zvyšní dvaja opustili Rusko.

Video z Navaľného vystúpenia z trestaneckej kolónie, kde je uväznený, poukázalo na hrozný stav ruského právneho systému.

Navaľnyj, ktorý sa nemohol osobne zúčastniť súdu, vystúpil prostredníctvom videa z malej cely a nemal pri sebe žiadneho právnika. V jednej chvíli mu nefungoval zvuk a neskôr videostream úplne vypadol.

Navaľnyj sa o zatknutí troch právnikov dozvedel až v pondelok od novinárov.

V utorok zistil, že jeho štvrtý právnik Alexander Fedulov utiekol z krajiny. Jeho posledná právnička Oľga Michajlovová sa v čase zatknutia svojich kolegov nenachádzala v Rusku, no v jej kanceláriách prebehla razia a úrady vydali príkaz na domovú prehliadku.

Zažalovali ho za benzín

„Nechápem, čo sa deje. Môj právnik tu nie je. Ani ostatní právnici tu nie sú. Nikomu nedovolia ma navštíviť. Som izolovaný a odrezaný od akýchkoľvek informácií,“ hovoril Navaľnyj v utorok a dodal, že mu odopreli dokonca aj právo počúvať rádio.

Podľa ruských médií, ktoré súd sledovali, Navaľnému náhle vypli zvuk, keď začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Alexej Navaľnyj

Vladimir Putin

Svet

Teraz najčítanejšie