Denník N

Vo Vajnoroch otvárajú núdzové prístrešky pre migrantov, samospráva žiada novú vládu o pomoc

Prístrešky vo Vajnoroch. Foto N - Tomáš Benedikovič
Prístrešky vo Vajnoroch. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vykurované stany, postele, jedno teplé jedlo denne aj základné zdravotné ošetrenie – ministerstvo vnútra od štvrtka spúšťa núdzové mobilné prístrešky pre migrantov v blízkosti budovy cudzineckej polície na Regrútskej ulici v Bratislave. Ide o niekoľko zateplených domčekov na neobývanej ploche vo Vajnoroch priamo pred cudzineckou políciou.

Aj hlavné mesto zažíva nápor migrantov odvtedy, čo Poľsko a Česko sprísnili kontroly na hraniciach so Slovenskom. Otázne je, čo spraví zavedenie kontrol, ktoré na svojich hraniciach tento týždeň zaviedlo aj Nemecko, väčšinou cieľová destinácia ľudí zo Sýrie, z Afganistanu či zo severnej Afriky, ktorí tam smerujú často za svojimi príbuznými.

Migračná vlna je najviditeľnejšia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Migrácia

Slovensko

Teraz najčítanejšie